• Albila Serum ve Biolojik Ürünler A.Ş.

  Anahtar Teslim İlaç Fabrikası Albila İlaç A.Ş ye ait fabrikanın Mimari projesi, Detay Mühendislik projeleri HAVMEKSAN tarafından tasarlandı. Projeler tamamlandıktan sonra İnşaat, Mekanik tesisat, HVAC, Elektrik, Partisyon, Epoksi İşleri ve Otomasyon Sistemlerinin tamamı firmamız tarafından yapıldı. Toplam alanı 1.500 m2 olan fabrika 116 gün içinde GMP ye hazır hale getirildi.

 • Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.

  TÜM MEKANİK TESİSAT

  Havmeksan olarak tüm mekanik tesisat projesini yürütmekteyiz.

 • TurkPlast Sağlık Ürünleri A.Ş.

  TÜM MEKANİK TESİSAT

  Havmeksan olarak tüm mekanik tesisat projesini yürütmekteyiz.

 • Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.

  TÜM MEKANİK TESİSAT

  Projede ısıtma soğutma havalandırma yangın ve sıhhi tesisat işleri yapılmıştır.

 • Sivas Özel Anadolu Hastanesi

  TÜM MEKANİK TESİSAT

  Projede ısıtma soğutma havalandırma yangın ve sıhhi tesisat işleri yapılmıştır. Tüm ısıtma ve soğutma sistemi gizli tavan tipi fancoil cihazı ile yapılmıştır. Projedeki 4 adet ameliyathane ve 2 adet yoğun bakım kısmı hijyenik klima santralleri ile ısıtılıp soğutulmakta ve havalandırılmaktadır. Projede tam teşekküllü bir hastanede olması gereken tüm birimler mevcuttur. Proje toplam 18 ayda tamamlanmıştır.

 • Grozni City

  Proje kapsamında; 40 katlı bir adet otel, 40 katlı bir adet iş merkezi ve ofis blokları, 40 katlı bir adet Residence ve iş merkezi, 28 katlı iki adet Residence, 18 katlı iki adet Residence, 2 katlı kapalı otopark bulunmaktadır. Bu projede HAVMEKSAN tüm mekanik tesisat projelerinin RUSYA SNİP lerine uygun, tasarımı, projelendirilmesi, danışmanlığı, keşiflerin hazırlanması, şantiye ye detay projelerinin hazırlanması, Çeçenistan Hükümeti tarafından onaylatılması ve son uygulama projesi haline getirilmesi işlerini üstlenmiştir. Ayrıca proje kapsamındaki mekanik tesisat iş kalemlerine ait malzeme tedariki danışmanlığıve proje uygulama danışmanlığı konularında da hizmet vermiştir. Proje toplam 12 ay sürede yedi kişilik bir ekiple tamamlanmıştır. Projenin başından sonuna kadar geçen bu sürede; Sistem verimliliği, enerji sarfiyatı, maliyetler ve uygun sistem seçimi konusunda çok çaba sarf ettik. Ekip olarak 12 ay boyunca verdiğimiz emek 350.000 m2 olan büyük bir yapının can damarı olacağının bilincinde, disiplinindeydik. Mekanik tesisat proje konusu olan Elektrik Tesisatı projesi ve Statik projesi firmalarıyla çok sayıda toplantı ve görüşmeler yaptık. En doğruya ve en mükemmele uygun proje meydana getirmek için çok emek verdik ve projeyi meydana getirdik. Projede emeği geçen; Bir adet proje koordinatörü, iki adet makine mühendisi, bir adet kimya mühendisi ve üç adet tekniker arkadaşımız gerektiğinde gece gündüz çalışarak çok yoğun, disiplinli ve titiz bir proje süresi geçirdik.

 • Bilkent Üni. Bilgisayar Mühendislik Fakültesi

  HAVALANDIRMA VE KLİMA TESİSATI

  Fakülte binasında tüm sınıflarda egzost ve taze hava ile havalandırma tesisatı yapılmıştır. Bilgisayar eğitim sınıflarında kanallı tip klima uygulaması ile soğutma tesisatı yapılmıştır. Tüm binada genel mekanlarda egzost havalandırması yapılmıştır. Proje 12 ayda tamamlanmıştır. Proje kısmi malzemeli olarak yapılmıştır.

 • Bilkent Üni. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  HAVALANDIRMA KLİMA TESİSATI

  Projede bütün amfiler havalandırma ve klima santralleri ile iklimlendirilmiştir. Tüm odalarda fancoil tesisatı ile iklimlendirilmiştir. Proje toplam 6 ayda tamamlanmıştır.

 • Bilkent Üni. Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi

  HAVALANDIRMA VE KLİMA TESİSATI

  Projede 3 adet amfi, 1 adet konferans salonu, 4 adet laboratuvar ve tuvaletlerinin havalandırma ve klima tesisatı yapılmıştır. Proje 8 ayda tamamlanmıştır.

   

 • Sports Internetional Bilkent

  TÜM MEKANİK TESİSAT VE BAKIM ONARIM

  Projede yeni yapılan havuz kompleksinin ısıtma, soğutma, havalandırma tesisatı yapılmıştır. Mevcut binada ise havalandırma ve klima tesisatı bakımı, onarımı, yenilenmesi ve sistem eklemesi yapılmıştır. Proje 3 ayda tamamlanmıştır.